KONST / Litografier / Litografi 7336375
*
nr 733 6375
Denis Stéen
(f. 1929), Sverige
Litografi, Denis Stéen (1929), 1955, 11/30, Komposition, motivets mått: 21 x 33
Denis Steen, svensk målare, tecknare och grafiker född i Östhammar 1929.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2012
kl 18:04:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/12 12:17:18
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Denis Stéen
Denis Steen, svensk målare, tecknare och grafiker född i Östhammar 1929.
Läs mer om Denis Stéen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denis stéen grafik komposition litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5098 Blyerts
Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 54x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:54
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:05
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38
*
Denis Stéen
Denis Steen, svensk målare, tecknare och grafiker född i Östhammar 1929.
Läs mer om Denis Stéen
nr 733 6375
Denis Stéen
(f. 1929), Sverige
Litografi, Denis Stéen (1929), 1955, 11/30, Komposition, motivets mått: 21 x 33
Denis Steen, svensk målare, tecknare och grafiker född i Östhammar 1929.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/12 12:17:18 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Denis Stéen
Denis Steen, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Östhammar 1929.Läs mer om Denis Stéen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denis stéen grafik komposition litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5098 Blyerts
Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 54x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:54 -
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:05 -
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38